Na pewno spotkaliście się już ze słowem logo. Znaki graficzne towarzyszą nam na co dzień. Żyjemy w czasach dynamicznie rozwijającego się przemysłu reklamowego, który uwidacznia się na każdym kroku – producenci marek nakłaniają do wyboru właśnie ich produktu.
Logo służy do identyfikacji, czyli określenia charakteru danego przedsiębiorstwa, instytucji, wydarzenia lub innej działalności. Projektanci znaków graficznych prześcigają się w pomysłach, jakie innowacje mogą wprowadzić w swoich projektach, aby były coraz ciekawsze, zwracały uwagę nie tylko kształtem, kolorem, ale i nastrojem, który budzą u odbiorcy. Logo może składać się z łagodnych lub łamanych linii, może też opierać się na symbolice kolorów (np. płynna, zaokrąglona linia przywodzi na myśl łagodność, a linia łamana – zdecydowanie, wyrazistość, barwa zieleni kojarzy nam się ze spokojem, a czerwień z dynamiką itp.).
Zadaniem logo jest wyróżnienie się na tle konkurencji
i nakierowanie myśli odbiorcy na pożądane właściwości firmy, idee,
którymi się kieruje, rodzaj i jakość produktu, który proponuje.
Logo stworzone za pomocą programu graficznego kojarzy nam się z geometrią, linią i słowem, jest zarówno bogate wizualnie, jak i czytelne.
Projektowanie logo to bardzo trudne zadanie, wymaga zawarcia dużej ilości informacji w stosunkowo nieskomplikowanej, czytelnej, ale i jedynej w swoim rodzaju, formie.
Jeśli chcemy stworzyć logo szkolnego projektu musimy poprzez zastosowany obraz przedstawić jego główne założenia. Ważne jest również wprowadzenie jego nazwy. Innymi słowy to czego dotyczy dany projekt (np. sportu, ekologii, gier i zabaw) powinno być widoczne już na pierwszy rzut oka.
Oto przykładowe projekty dotyczące wcześniejszych realizacji:
projekt "Play with me and teach me"
projekt " Culture Heritage Sport"
Polecenie
Przykładowe eco loga znalezione w Internecie...